CURS AUTOCUNOASTERE SI VALORIFICAREA PUNCTELOR FORTE

DESCRIERE:

Autocunoasterea si valorificarea punctelor forte sunt vizate in acest training. Ceea ce ne dorim este sa optimizam impreuna resursele proprii pentru ca fiecare dintre participanti sa evolueze atat in mediul profesional, cat si in cel profesional. Constientizarea nivelului actual, al fricilor, al dorintelor, dar mai ales deschiderea spre noi orizonturi si spre iesirea din zona de confort sunt primii pasi catre evolutie si dezvoltare.

CURS AUTOCUNOASTERE SI VALORIFICAREA PUNCTELOR FORTE – CUI SE ADRESEAZA?

TUTUROR . Cei care doresc sa-si constientizeze abilitatile si skill-urile( soft and hard), cum sa le dezvolte si cum sa le utilizeze in mod eficient, dar si celor care doresc sa-si descopere punctele slabe pentru ameliorarea acestora si, ulterior, focusarea pe ceea ce conteaza cu adevarat.

SUMAR:
  • Cunoasterea de sine
  • Analiza starii actuale vs. celei dorite
  • Utilizarea eficienta a resurselor personale pentru atingerea obiectivelor
  • Evolutia personala realizata in trepte
  • Managementul stresului si al timpului
  • Rezolvarea problemelor si depasirea situatiilor-limita
  • Echilibrul intre viata personala si cea profesionala
  • Imbunatatirea imaginii de sine si cresterea gradului de incredere

REZULTATE ANTICIPATE:

Cum am mentionat anterior, vizam autocunoasterea si optimizarea valorilor existente, astfel incat fiecare dintre participanti sa devina cea mai buna si eficienta versiune a lor.

Personal development – the never ending chance to improve not only yourself, but also to attract opportunities and affect others.
— Jim Rohn

Solicita oferta personalizata!