negocierea
Negocierea – un avantaj competitiv in mediul business
dezvoltarea profesionala
Dezvoltarea profesionala: De ce este important sa iti iubesti meseria?
Arata toate

Primii Pasi in Recrutare – empatie, perseverenta si pasiune

primii pasi in recrutare

Primii Pasi in Recrutare - empatie, perseverenta si pasiune

Cartea “Primii Pasi in Recrutare” este mai mult decat o simpla carte de specialitate, despre HR. Prin aceasta carte, orice persoana poate observa faptul ca iubirea pentru meserie este un catalizator in ceea ce priveste succesul in cariera. Pe langa recrutare, Geo Ivanov reuseste sa motiveze oameni care poate se afla intr-un impas si nu stiu in ce directie sa o apuce, insa ghidati printre pagini si inspirati de perseverenta si pasiunea autorului, pana la final acestia cu siguranta se vor simti mai siguri pe ceea ce isi doresc sa faca mai departe.

„Oamenii par sa nu realizeze faptul ca norocul meu este doar rezultatul muncii. Primii Pasi in Recrutare inglobeaza o poveste autentica si reala despre reorientare in cariera, ambitie, curaj si bineinteles pasiune cu teoriile principale ale recrutarii si tehnici prin care daca esti la inceput de drum cu siguranta vei avea succes. Mai mult, se poate chiar spune ca empatia emanata prin randurile cartii este tipica recrutarii si a oamenilor de HR. Fascinant este modul cum Geo Ivanov a facut ca o carte de specialitate sa contina atata emotie, personalitate si haz. Este un adevarat indemn plin de inspiratie pentru persoanele care au un vis, insa le este teama sa il urmeze. „Oportunitatiile vor aparea daca iesi din casa si actionezi in conformitate cu visurile tale”.

Aceasta calatorie in lumea HR-ului prin experienta reala a autorului care a reusit sa isi indeplineasca visul prin mult efort iti aduce pofta de munca si actiune. De la primul capitol, pana la ultimul vei traversa contiut referitor de inceputul recrutarii si vei invata cum se realizeaza procesele in acest domeniu, pana la finalizarea acestora cu succes. In plus, ceea ce este frapant este îmbinarea marketing-ului, a negocierii dar si concepte specifice vanzarilor cu recrutarea si ilustrarea modului in care acestea se completeaza reciproc. Asadar, orice cititor va avea o viziune de ansamblu al mai multor domenii si vor aprofunda, in cazul recrutarii, notiuniile primordiale in domeniu.

Asa ca, dragi cititori si pasionati de HR, nu uitati!Recrutarea nu se opreste niciodata. Si conform cartii si al exemplelor transpuse, prin iubire fata de meseria ta vei obtine aprecierile si succesul dorit!

Cartea Primii Pasi in Recrutare cuprinde o poveste fascinanata de motivatie si echilibru, o carte despre ce inseamna sa-ti iubesti meseria!

Poti comanda cartea “Primii Pasi in Recrutare” in format tiparit sau electronic chiar acum!