Blogul nostru

12 septembrie 2019
marketing de recrutare

Initiere in strategiile de marketing pentru o recrutare de top

In acest sens vom analiza mai detaliat ceea ce inseamna de fapt marketingul de recrutare. In principal, acest domeniu opereaza cu ajutorul a trei segmente:
31 august 2018
feedback

Importanța feedback-ului în recrutare

Bineinteles,fiecare angajator isi doreste angajati buni,motivati, implicati si performanti. Intrebarea care exista in mintea tuturor este cum ne dam seama daca angajatii tai sunt buni sau nu. Afla prin aspectele prezentate de noi cat de buni sunt angajatii tai.
27 iunie 2018
locuri de munca

Avantajele si dezavantajele prieteniilor la locul de munca

Bineinteles,fiecare angajator isi doreste angajati buni,motivati, implicati si performanti. Intrebarea care exista in mintea tuturor este cum ne dam seama daca angajatii tai sunt buni sau nu. Afla prin aspectele prezentate de noi cat de buni sunt angajatii tai.
5 iunie 2018
cat de buni sunt angajatii tai

Cum poti afla cat de buni sunt angajatii tai?

Bineinteles,fiecare angajator isi doreste angajati buni,motivati, implicati si performanti. Intrebarea care exista in mintea tuturor este cum ne dam seama daca angajatii tai sunt buni sau nu. Afla prin aspectele prezentate de noi cat de buni sunt angajatii tai.
3 mai 2018
cariera in recrutare

Ce trebuie sa faca o persoana care isi doreste sa inceapa o cariera in Recrutare?

De multe ori suntem pusi in ipostaza in care candidatii care vin la interviu isi adauga informatii in CV si tocmai din acest motiv recruiterii trebuie sa joace rolul de detectiv. Afla cum si de ce trebuie sa faci pe detectivul in HR.
3 aprilie 2018
detectivul in HR

De ce trebuie sa activezi detectivul din tine in HR?

De multe ori suntem pusi in ipostaza in care candidatii care vin la interviu isi adauga informatii in CV si tocmai din acest motiv recruiterii trebuie sa joace rolul de detectiv. Afla cum si de ce trebuie sa faci pe detectivul in HR.
27 martie 2018
hr si fricile sale.

HR-ul si fricile sale

Uneori suntem pusi in situatia in care un candidat nu a venit la interviu, desi a acceptat invitatia si mai mult decat atat s-a si aratat interesat de oportunitatea prezentata. Afla care cateva informatii despre hr si fricile sale.
28 februarie 2018
jobul potrivit

Firma de recrutare : mit sau realitate?

Ai auzit de Scoala Practica de HR 100% si nu stii daca e potrivita pentru tine? Vezi cateva din parerile participantilor la cursurile pe care le organizam.
29 ianuarie 2018
recrutarea pe facebook

Recrutarea pe Facebook

Ai auzit de Scoala Practica de HR 100% si nu stii daca e potrivita pentru tine? Vezi cateva din parerile participantilor la cursurile pe care le organizam.