strategii de recrutare
Strategii de recrutare prin branding
Coaching Geo Ivanov
Training de Resurse Umane si de Recrutare
Arata toate

Povestea Negocierii prin Persuasiune- training HCC

Training de Negociere prin Persuasiune: drumul catre dezvoltarea profesionala. Alaturi de business owner-ul Geo Ivanov veti ajunge mai aprope de profilul negociatorului de succes.

Victor Kiam afirma faptul ca ,,un bun negociator observa tot. Trebuie să fii atat Sherlock Holmes, cat si Sigmund Freud”. In acest sens am creat un Training de Negociere prin Persuasiune marca HCC tinut de business owner-ul Geo Ivanov, care va va aduce mai aprope de profilul unui negociator de succes.

Timp de doua zile( 10 h) vom parcurge drumul dezvoltarii profesionale prin aprofundarea secretelor negocierii eficiente. Drept intro al trainingului va oferim cateva informatii elemente pe care ne vom axa:

 

 • conceptul de ,,Negociere profitabila” in sfera profesionala
 • greselile majore produse in procesul de negociere
 • diagnoza faciala
 • instrumente si tehnici pentru negocierea in scris
 • legi psihologice in comunicare si relationare cu clientii
 • legile persuasiunii preluate din psihologie

 

Ce veti invata?

 

 • cum sa gestionati situatiile neprevazute si sa evitati greselile de comunicare
 • cumsa implementati schimbari in procesul negocierii
 • cum sa transformati inteligenta emotionala intr-un atuu 
 • cum sa va folositi eficient emotiile, astfel incat distresul sa devina eustres
 • care sunt tipologiile de negociatori si cum sa insusiti atributele celei mai productive tipologii
 • strategii de negociere folosite de cei mai influenti oameni din domeniu
 • tipuri de clienti si tactici de abordare a acestora pentru o negociere de succes
 • limbajul non-verbal aplicabil in negociere si persuasiune
 • tehnici de negociere, precum: Tehnica ,,In oglinda”;

                                                                 Metoda celor ,,3 DA”;

                                                                 Tipologii de negociator si cumparator;

                                                               ,,Cum obtinem ce ne dorim fara sa manipulam?”;

                                                              ,,Cum cream parteneriate de business?”

 

Bineinteles, comunicarea este esenta negocierii. Nici tehnicile folosite de Sherlock Holmes, nici legile lui Sigmund Freud nu vor da roade daca abilitatile de comunicare nu se manifesta in concordanta cu cunostintele. Din acest motiv vom acorda atentie dezvoltarii credibilitatii prin si pentru o comunicare reusita, vom afla cum anume comunicarea este folosita drept modalitate de influentare, dar si cum se stabileste o relatie de incredere si de lunga durata intre cele doua parti.

Acestea fiind descrise, asteptam toti achizitorii, vanzatorii si consultantii de vanzari, project and sales managerii, antreprenorii, consultantilor financiari, dar si persoanele din alte domenii care doresc sa isi imbunatateasca abilitatile de negociere intr-o excursie a dezvoltarii profesionale.

Mai mult, Geo ivanov, cu o experienta de peste 15 ani in negociere, vanzare si achizitii, va garanteaza o experiența memorabila și un networking de calitate.