Drumul de la amator la profesionist
Drumul de la amator la profesionist in resurse umane
cum alegem o cariera
Ce trebuie sa luam in considerare si cum alegem o cariera?
Arata toate

Scoala Practica de HR — Mentor de resurse umane

Scoala Practica de HR — Mentorul tau de resurse umane

Vrei sa duci pasiunea ta pentru resurse umane la nivel de excelenta, insa nu stii cine te poate ajuta in aceasta directie? Vrei un mentor care sa te ghideze pas cu pas, de acum inainte? Scoala Practica de HR te poate ajuta, daca te-ai decis sa iei in serios dezvoltarea ta in resurse umane.

 

Ce este un mentor?

Un mentor este un calauzitor, un indrumator experimentat, care are rezultate extraordinare si abia asteapta sa dea mai departe ce a acumulat.

 

Cum ma ajuta un mentor?

Un mentor bun iti spune ce sa testezi, ce sa incerci, ce sa faci si mai ales ce sa nu faci. Te ajuta sa sari peste etapa „trial and error”.

Desi vei avea dificultati pe parcurs si lectii de invatat, vei putea evita greselile cele mai frecvente, vei intelege mecanismul si vei putea dezvolta acele tehnici care ti se potrivesc si care functioneaza.

Ce pierd daca nu am un mentor?

Timp. Poti pierde 2, 3, 5, 10 ani, lucrand haotic, facand toate greselile posibile. Asta nu e rau, pentru ca, incercand, nu ai cum sa nu inveti. Insa iti permiti sa pierzi 10 ani sau preferi sa ai un avantaj imens, punandu-ti bazele sau rafinand ceea ce stii in 6 luni de zile?

Bani. Nu vei stii in ce si cum sa investesti. Si chiar daca vei intalni niste solutii functionale, pentru ca nu ai mindset-ul corect si nu intelegi de ce anumite lucruri functioneaza intr-un anume fel, nu vei avea intotdeauna rezultate.

 

Crestere accelerata

Un mentor, un program specializat, iti ofera posibilitatea sa iti insusesti strategiile potrivite si sa produci rezultate de fiecare data. O data ce stii sa produci rezultate, vei putea repeta acel rezultat din nou si din nou, in conditii similare.

Simti ca e momentul in care sa duci pasiunea ta pentru resursele umane la urmatorul nivel?

Vino in grupul profesionistilor. Inscrie-te in Scoala Practica si transforma-ti visul in realitatea ta zilnică.